Biogenetica

FAQ - najczęściej zadawane pytania

+1. Co dokładnie zyskam wykonując test?

    Dzięki naszym testom otrzymasz informacje o swoich indywidualnych predyspozycjach genetycznych, skłonnościach do chorób, wrażliwości na leki i wskazówki dotyczące sposobów na zachowanie zdrowia. Dowiesz się więcej o swoim organizmie, a znając jego naturalne mechanizmy lepiej zrozumiesz przyczyny niektórych reakcji i zachowań ciała.

 
+2. Jak mogę wykorzystać te informacje?

    Wyniki testu pomogą Tobie i Twojemu lekarzowi w ustaleniu optymalnej ścieżki leczenia lub profilaktyki, tak aby utrzymać organizm w jak najlepszej kondycji fizycznej i zdrowotnej. Badania wystarczy przeprowadzić raz w życiu, aby poznać efektywne sposoby dbania o swoje zdrowie. 

    Wykorzystując wyniki testów zyskasz kontrolę nad występującymi lub potencjalnymi schorzeniami, będziesz w pełni świadomy swoich predyspozycji genetycznych. Ponadto możesz dobrać najbardziej efektywną metodę leczenia, co pozwoli zaoszczędzić czas, ograniczyć koszty finansowe i ryzyko wystąpienia niekorzystnych skutków zdrowotnych, które mogą wystąpić w przypadku źle dobranej terapii.

+3. Jak często powinienem przeprowadzać test?

    Nasze DNA jest unikalne i niezmienne, dlatego testy genetyczne wystarczy zrobić raz w życiu, aby poznać nasze wrodzone predyspozycje zdrowotne.

+4. Jak mogę zamówić test?

    Nasze testy znajdziesz w wybranych gabinetach lekarskich, klubach fitness, salonach kosmetycznych i SPA. Niektóre z nich możesz zamówić bezpośrednio na stronie w zakładce Sklep bądź po kontakcie z nami poprzez formularz kontaktowy,  telefonicznie pod numerem 693 777 857 lub mailowo pisząc na adres kontakt@biogenpolska.pl.

+5. Czym są geny i DNA i jaki realny wpływ mają na moje życie?

    DNA (kwas dezoksyrybonukleinowy) jest makrocząsteczką, która pełni funkcje nośnika dziedzicznych informacji genetycznych. Gen natomiast to jednostka informacji genetycznej. Warunkuje powstawanie cech budowy zewnętrznej i wewnętrznej organizmu.

    Nasze geny mają olbrzymi wpływ na poziom ryzyka zachorowania na różne choroby, a także na ich przebieg i późniejsze rokowanie. Wiedza o predyspozycjach genetycznych może pomóc we wczesnym zdiagnozowaniu przypadłości, odkryciu potencjalnych zagrożeń dla zdrowia i dobraniu skutecznej metody zapobiegania chorobom lub ich leczenia, jeśli już wystąpiły objawy. Badania mogą więc pomagać w zachowaniu prawidłowego stanu organizmu, a nawet ratować życie.

+6. Jak dokładne są wyniki testów?

    Dokładność naszych testów wynosi ponad 99%. Wyniki są w pełni potwierdzone i wykonywane w laboratorium certyfikowanym przez CLIA (Clinical Laboratory Improvement Amendment). Certyfikacja ta stanowi standard amerykańskiej akredytacji, która jest najwyżej oceniana na całym świecie.
 

+7. Co oznacza dla mnie i moich dzieci to, że jestem nosicielem jakiejś choroby?

    Bycie nosicielem choroby nie zawsze wiąże się z koniecznością pojawienia się jej objawów. Szczególnie w przypadku posiadania mutacji recesywnej genu. Jeśli jednak Twój partner jest również nosicielem tej samej choroby, to istnieje wysokie ryzyko, że rozwinie się ona u Twoich dzieci.
 

+8. Co stanie się z moim DNA po analizie?

    DNA Klienta jest niszczone zaraz po wykonaniu analiz i nie jest wykorzystywane do żadnych innych celów.

+9. Jak wygląda procedura pobrania śliny do analizy?

    Wszystkie testy w naszej ofercie oparte są o badanie próbki śliny. Jej pobranie jest łatwe, szybkie i bezbolesne. Możesz zrobić to sam w domu lub podczas wizyty u lekarza.

    Wystarczy kilka prostych kroków, aby zbadać swoje DNA.

  • Pobierz próbkę śliny za pomocą wacika załączonego w zestawie z wewnętrznej strony policzka lub wypełnij śliną pojemniczek do wyznaczonego poziomu.

  • Umieść pobrany materiał w pojemniczku i prześlij do laboratorium. Nasi specjaliści przeanalizują próbkę.

  • Odbierz wynik u swojego lekarza, dietetyka czy innego pośrednika, który z nami współpracuje. Wynik analizy może być również przesłany na Twój adres e-mail.
     

+10. Czy powinienem zaproponować test członkom mojej rodziny?

    Absolutnie tak. Poznając i rozumiejąc zarówno swoje DNA, jak i członków rodziny, możesz lepiej zadbać o zdrowie i kondycję, przeciwdziałać pojawieniu się genetycznie uwarunkowanych chorób lub skutecznie walczyć z ich objawami.

+11. Jak długo muszę czekać na wyniki mojego testu?

    Wyniki testu powinieneś otrzymać maksymalnie po 5 tygodniach od momentu wysłania próbki śliny do laboratorium.

+12. Kiedy jestem zobowiązany do zapłaty za test?

    Opłaty za badania DNA pobierane są w dniu zgłoszenia pacjenta do lekarza, po wypełnieniu formularza o poddaniu się testowi DNA. Zamawiąc test przez panel Sklep możesz szybko i łatwo dokonać płatności przez Internet za pośrednictwem system PayU.

+13. Dlaczego badanie DNA jest tak ważne?

    Wiedza o istniejących mutacjach i uszkodzeniach genów, które skutkują występowaniem określonych schorzeń, pozwala podjąć odpowiednie kroki profilaktyczne jeszcze zanim dojdzie do zmian chorobowych. Ponadto badania DNA pomagają dobrać odpowiednią kurację lekową, skuteczną z punktu widzenia indywidualnych uwarunkowań genetycznych. Minimalizują tym samym ryzyko doboru złej kuracji, co może przełożyć się nie tylko na oszczędność czasu i pieniędzy, ale również ratować zdrowie, a nawet życie.

+14. Czym są wyniki testów?

    Wyniki naszych testów zawierają podsumowanie analizy próbki śliny oraz wskazówki, jak postępować ze swoim zdrowiem. Dzięki nim będziesz świadomy ryzyka wystąpienia danej dolegliwości, jak również otrzymasz konkretne zalecenia pomagające zapobiegać chorobom i dbać o organizm.